Sistem Personel Koleji (UNSSC) tarafından 28 Şubat 2023’te yayımlanan duyura göre, UNSSC ve BM Çevre Programı (UNEP), bireylere sürdürülebilir bir yaşam anlayışı, sürdürülebilirlik için dijital dönüşüm ve Minatama sözleşmesini uygulamaya yönelik öğrenme yolları ve modüller sunmayı amaçlayan bir anlaşma yaptıklarını duyurdu. Bu vizyon doğrultusunda iki yeni ürünü de piyasaya sürdüklerini belirten duyuruda uygulamaya yönelik detaylara yer verildi. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için Küresel Fırsatlar Başkanı (GO4SDGs), Adriana Zacarias, kurs aracılığıyla insanların çevre üzerindeki etkilerini fark etmelerini amaçladıklarını belirtti.

UNSSC ve BM Çevre Programı, Sürdürülebilir Yaşam ve Dijital Dönüşüm için Öğrenme Yolları ile 2030 Sürdürülebilirlik Hedeflerine İlham Vermeye Devam Ediyor

✍🏼 UNSSC ve UNEP ortaklığı, 2030 sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için iki yeni öğrenme yolu geliştirdiklerini duyurdu: Sürdürülebilir Yaşam Mücadelem 20222 Dünya Çevre Günü’nde 400’den fazla öğrenci tarafından bireyleri davranış değişikliğine yönlendiren çevrimiçi oyunlaştırılmış bir öğrenme yolculuğu olan “Sürdürülebilir Yaşam Mücadelem” başlatılmıştı. Sürdürülebilir kalkınma uzmanları herkese, yaşam tarzı seçimlerinin dünyamızı nasıl etkilediğini ve herkesin daha iyi ve hafif yaşaması için yollar bulabileceği, bu yıl ikinci baskısı Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve Rusça olarak sunulacak ve 1000 katılımcıyı karşılayacak olan program kapsamında, bir kursa kaydolmasını tavsiye ediyor.

Digital4Sustainability

✍🏼 Dijital teknolojilerin sürdürülebilir kalkınmaya nasıl katkı sağlayabileceğini araştırmak için BM Çevre Programı ile UNSSC ortaklığıyla tasarlanan, Digital4Sustainability öğrenme yolu, sürdürülebilir kalkınma sonuçlarını ilerletmek için teknolojinin rolünü ve bu hedefe nasıl ulaşılacağını merak eden herkese açık olarak sunulmuştu. Digital4Sustainability kayıt için bir ay önce açılmasına rağmen şimdiden dokuz bin öğrenciye ulaşmış olması, sürdürülebilir yaşamayı yönelik yoğun ilginin bir göstergesi olarak göze çarpıyor. UNSSC Birleşmiş Milletler Çevre Programının sürdürülebilir yaşam anlayışlarını geliştirerek ve dijital teknolojileri kullanarak 2030 Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarında önemli bir ortak olduğunu ifade ederken insanlara hepimiz için daha iyi bir gelecek yaratmak üzere anlamlı adımlar atmayı amaçlayan çalışmaları ile insanlara ilham vermeyi umut ettiklerini de belirtti.

KAYNAK: https://yesilekonomi.com/yesil-taksonomi-icin-kilavuz-calismasi-baslatilacak/